Сайт вчителя математики та основ здоров'я Ткачук Інни Володимирівни

   





Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Besucherzahler
счетчик посещений

Позакласна робота

 

Не всі люди люблять математику. У деяких це почуття є ніби вродженим, в інших любов до математики виникає під час вивчення її на уроках, до третього приходить вона після захоплюючого позакласного заходу.

Добре організована й уміло поставлена позакласна робота — один з найефективніших засобів пробудження і підтримання в учнів інтересу до математики та будь-яких інших дисциплін. Адже саме інтерес є «золотим ключиком» до виховання здібностей..

"Зацікавити розум дитини — ось що є одним з основних положень нашої доктрини, і ми нічим не нехтуємо, щоб прищепити учневі смак, ми б сказали, навіть пристрасть до навчання", - вважав видатний математик М. Остроградський.

Одним із засобів зацікавлення учнів математикою є добре продумана  позакласна робота. Позакласна робота — це заняття, що проводяться в позаурочний час і мають на меті підвищення рівня математичного розвитку учнів і виховання зацікавленості до предмета за рахунок поглиблення і розширення базового змісту програми. Ця робота спрямована на задоволення інтересів і запитів учнів, дає їм цікаве, змістовне і корисне дозвілля. Позакласна робота сприяє розвитку математичної культури учнів, розвитку їх мислення, і, взагалі, тих якостей, сукупність яких називається математичними здібностями (логічного мислення, просторових уявлень, пам’яті тощо). Значну роль відіграє позакласна робота і для набуття учнями організаторських навичок, ініціативності, самостійності тощо  Учні вчаться самостійно працювати, збирати матеріал, готуватися до виступів, проявляти ініціативу. Позакласна робота сприяє розвитку позитивних рис особистості: виховує наполегливість у подоланні перешкод, сприяє розвитку комунікативності та організаторських здібностей, розвиває розумову активність, пізнавальну самостійність, потребу в самоосвіті, здатність адаптуватись до умов, що змінюються, ініціативу, творчість тощо. Важливий момент цієї роботи полягає також у тому, що для проведення і участі в масових позакласних заходах можна залучати не лише тих учнів, які добре знають математику, а й тих, які на уроках пасивні, але мають артистичні здібності, можуть добре маглювати і навіть тих, хто зовсім не любить математики. Іноді участь у позакласній роботі стає для таких учнів першим кроком до зацікавленості нею.

Позакласні заняття дають можливість ширше пропагувати досягнення і значення математичної науки, прищепити учням любов до математики, сприяють глибшому засвоєнню ними програмного матеріалу. На таких заняттях можна організовувати розв'язування дещо складніших і цікавих задач, що розвивають кмітливість і математичне мислення; вивчати елементи історії математики; ознайомлювати учнів із життям і діяльністю славетних математиків, особливо вітчизняних; з практичним застосуванням цієї науки і з деякими питаннями вищої математики. Позакласна робота з математики має велике виховне значення. Конкурси, вікторини, турніри, інтелектуальні змагання виховують бажання глибше пізнати цікавий світ математики, товариськість, толерантне ставлення до суперників, прагнення самовдосконалюватися та не зупинятися на досягнутому.