22 січня - День Соборності України

22 січ. 2018
22 січня у школі відбулася святкова лінійка присвячена Дню Соборності України. Саме у цей день 1919 року Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу.

Сам факт проголошення об’єднання мав велике морально-політичне значення, підтвердивши прагнення українського народу жити в незалежній і соборній Українській державі.

Соборність – це символ. Символ боротьби за волю. Порозуміння між людьми. І часточка надії і віри у майбутнє. Ніби звертаючись до нас, один з творців Акту Злуки говорив про день 22 січня: "Це така дата, що її виучувати будуть напам'ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат, як дата Хрещення Русі, як битва під Полтавою або зруйнування Січі". Його слова справді стали пророчими.

Це подія, яка осягає сьогодні наші серця, підноситься своєю величчю над усіма нами, українцями – мертвими, і живими, і ще не народженими — підноситься й на саму вершину нашої національної сутності, на вершину, до якої пролягають довгі та страдницькі віки боротьби за волю, із якої видніються неозорі виднокола нових віків щасливого життя на волі. Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Вітчизна – Україна, земля, дорога та мила серцю кожного із нас.