Діяльність ШМО

Шкільне методичне об’єднання – одна з головних ланок у системі підвищення кваліфікації вчителів, робота якого спрямована на постійне покращення навчально-виховного процесу з предмета, на визначення єдиного підходу до учнів, на розвиток педагогічної творчості та культури праці колективу викладачів певного предмета.

Основні напрямки та аспекти роботи методичного об’єднання.

Підвищення педагогічної майстерності вчителів.

Надання методичної допомоги молодим і малодосвідченим вчителям в оволодінні інноваційними технологіями навчання, передовим педагогічним досвідом.

Розробка і впровадження інформаційно-комп’ютерного забезпечення освітнього процесу.

Впровадження в практику роботи школи нових технологій, інтенсифікація навчального процесу за рахунок використання комп’ютерних технологій.

Модернізація та удосконалення матеріально-технічної бази, поповнення кабінетів навчальними посібниками, методичними розробками.

Активізація видавничої діяльності вчителів.

Вивчення, узагальнення та впровадження в навчально-виховний процес передового педагогічного досвіду колег.

Розробка перспективних методичних проблем для реалізації на уроках та в позакласній діяльності.

Організація тимчасових творчих груп для розробки конкретних освітянських програм та методик.

Організація навчання та консультацій з питань методики викладання  предмету дисциплін для вчителів району, молодих спеціалістів.

Систематизація та пропаганда педагогічної та методичної літератури .

Проведення моніторингу якості освіти.

Формування ключових та предметних компетентностей учнів.

Напрямки взаємодії шкільного методичного об’єднання

з суб’єктами освітнього процесу

Система функцій шкільного методичного об’єднання вчителів

Створює умови для самостійної, індивідуальної роботи педагогічних працівників шляхом забезпечення їх необхідною методичною, науково-методичною, загальнопедагогічною й професійною літературою.

Організовує консультації з питань психології, педагогіки, професійної підготовки, методики викладання предметів.

Займається організацією та проведенням виставок навчальної та методичної літератури, своєчасно інформує членів МО про нові педагогічні видання.

Бере участь в організації та проведенні заходів: педагогічних читань, виставок, творчих звітів, науково-практичних семінарів, конференцій тощо.

Організовує наставництво, стажування молодих спеціалістів.

Спонукає педагогічних працівників до участі в науково-методичній і дослідницькій роботі, активно співпрацює з іншими шкільними МО, творчими групами.

Сприяє впровадженню в практику роботи вчителів передового педагогічного досвіду, досягнень сучасної педагогічної науки й новітніх освітніх технологій.

Організовує оцінювання професійного рівня й компетентності вчителів школи.

Бере участь в атестації педагогічних працівників.

Організовує дослідницьку діяльність учнів, готує їх до участі в інтелектуальних змаганнях.

Забезпечує написання публікацій та методичних видань з досвіду роботи членів МО школи.

Документація шкільного методичного об’єднання

Інструктивно-методичні документи.

Якісний аналіз членів ШМО.

Річний план роботи ШМО.

Протоколи засідань ШМО.

План роботи творчої групи.

Матеріали семінарів, педагогічних читань.

Методичні розробки.

Матеріали засідань ШМО (виступи вчителів, конспекти уроків, аналізи уроків).

Результати діяльності ШМО (узагальнені матеріали атестації, конкурсів фахової майстерності, участь учнів в інтелектуальних змаганнях тощо).

Документація ШМО зберігається 3 роки у ЗНЗ.