Пам'ять про Крути

26 січ. 2015
Кажуть:"Хто не знає свого минулого,не вартий свого майбутнього". І це так, бо людина тримається на землі своїм минулим. Саме тому ми повинні знати історію. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами. У школі відбувся пам’ятний урок на вшанування пам’яті загиблих у бою за станцію Крути у 1918 році київських студентів .

Діти підготували повідомлення про відважних студентів - героїв, які хотіли бачити Україну незалежною державою. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. На честь вшанування пам’яті героїв Крут в школі пройшли виховні заходи : «Їм було лише 16». Діти познайомились з ходом бойових подій, з історією вшанування героїв Крут, побачили, чому трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму. Цікавими для учнів стали  і урок — реквієм «От де, люде, наша слава, слава України», і уроки мужності “ Крок у безсмертя”, і бібліографічні огляди літератури  “Через Крути у майбуття “,і  години пам’яті “ Пам’ятаємо Героїв Крут”.  За «круглим столом» діти та педагоги обмінялися думками про героїчний вчинок юнаків, які ціною власного життя склали іспит зрілості, ставши в обороні української волі й державності.

Також до уваги дітей бібліотекарем Большовою Н.О. була запропонована книжкова виставка довідкової, художньої та історичної літератури «Крути – незгасна пам’ять і урок сьогодні».

В пам’яті поколінь назавжди залишиться подвиг студентів, що полягли під Крутами в боротьбі за вільну Україну.