Бабин Яр: без права на забуття

1 жовт. 2015
Річниця трагедії Бабиного Яру завжди була й залишається приводом не тільки згадати про жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, що стали взірцем взаємоповаги між народами, прикладом духовного подвигу заради порятунку життя людей.

Над Бабьим Яром шелест диких трав.Деревья смотрят грозно,по-судейски.Все молча здесь кричит, и, шапку сняв,я чувствую,как медленно седею.И сам я, как сплошной беззвучный крик,над тысячами тысяч погребенных…Саме цими словами пісні Розенбаума «Бабий Яр» розпочалася шкільна тематична лінійка, присвячена трагедії, щосталася в 1941-1943 роках під час окупації Києва. Учні 8 класу розказали присутнім проскоєні нацистами жахливі події Другої світової війни, які обернулися для столиці України незліченними людськими втратами та матеріальними збитками.Не залишила байдужими школярів інформація про масові розстріли, розповідь про трагічні долі представників передової інтелігенції, заслужених діячів науки, культури, мистецтва та спорту, чиє життя обірвалося у Бабиному Яру. Учні дізналися, кого називають Праведниками світу і що присвоєння цього звання виражає собою прагнення єврейського народу віддати шану іншим національностям, які, ризикуючи своїм життям, рятували євреїв під час фашистської навали.Дякуємо Ворону Дмитру, Гошко Юлії, Помазан Катерині, Приходько Софії, Романенку Антону та їх класному керівнику Крят Олександрі Василівні за проведений змістовний захід.