«Плекатимеш мову – цвістимуть слова»

9 лист. 2015
«Плекатимеш мову – цвістимуть слова» - так називалося свято, яке пройшло у нашій школі.

Щороку 9 листопада на честь українського літописця Нестора, послідовника творців слов’янської писемності  Кирила і Мефодія, відзначається День писемності й української мови.            «Плекатимеш мову – цвістимуть слова» -  так називалося свято,  яке пройшло у нашій школі.

Учні познайомилися з історією виникнення української писемності та з легендами, пов’язаними  з нею. Згадали і зачинателя й основоположника сучасної української  літературної мови: І.П.Котляревського та Т.Г Шевченка.

Учителі української мови та літератури Большова Н.О. та Шматько О.О. закликали дітей любити і шанувати рідну мову та країну, у якій ми живемо.

Завершилось свято словами  Л.Забашти:

Розвивайся, звеселяйся, моя рідна   мово,

У барвінки зодягайся, моє щире слово.

Колосися житом в полі, піснею в оселі,

Щоб зростали наші діти мудрі і веселі.

Щоб на все життя з тобою ми запам’ятали,

Як з колиски дорогої мовоньку кохали.