Екскурсія до районного суду

22 груд. 2015
Для розбудови правової держави та громадянського суспільства в Україні важливим є формування нового, вищого рівня правосвідомості та правової культури населення.

Особливого значення у світлі цього набувають правове виховання і правова освіта дітей та учнівської молоді. Без глибоких знань прав, свобод, чинного законодавства неможливо виховати з неповнолітньої дитини свідомого громадянина, який би в подальшому житті розумів, що за кожне правопорушення, злочин потрібно нести правову відповідальність.

В минулому році учні школи стали переможцями ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з правознавства ( Плаксій Ксенія-І місце, Молчанова Тетяна –І місце, Горб Софія – І місце, Топал Юлія – ІІ місце). В цьому році учні школи: Плаксій Ксенія (І), Антоненко Максим(І), Топал Юлія (І), Молчанова Тетяна(ІІ) –переможці ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з правознавства.

Нещодавно  учні  10-11 класів Барвінківської ЗОШ  І-ІІІ ст. №2 відвідали  Барвінківський районний суд, де наочно побачили професію, яку б могли  для себе обрати в майбутньому, адже серед них є ті, хто вже зацікавився правознавством.

Розпочалася екскурсія із канцелярії суду, де учні  дізналися про реєстрацію, рух документів та порядок роботи із ними, про порядок надання та отримання інформації. Адже канцелярія забезпечує потреби не тільки самого суду, а й надає відповідну інформацію громадянам.

Зустріч з  головою районного суду Ю.А. Коптєвим, дала  можливість дізнатися про відповідальну професію судді. Адже він  не повинен ухвалювати рішення поспіхом. Йому треба  все ретельно зважити та неупереджено оцінити, бо він несе відповідальність за долі людей.

Побували школярі і в залі судових засідань, де працівники суду  прочитали цікаву лекцію, після якої діти  мали змогу поставити запитання та дізнатися, безпосередньо,  про систему забезпечення порядку та безпеки під час судових засідань, про спеціальну систему доставки  до суду потенційно небезпечних підсудних.

Екскурсія виявилася  цікавою і повчальною для тих, хто хоче вдумливо обрати свою майбутню спеціальність.