Перфоманс "Три кольори"

24 жовт. 2019
24 жовтня для учнів 10-11 класів було проведено перфоманс "Три кольори"

24 жовтня  для учнів 10-11 класів було проведено перфоманс "Три кольори". У підготовці та  його проведенні  взяли участь завідувач бібліотекою Большова Н.О.,  вчитель української мови та літератури Щолок В.О., вчитель образотворчого мистецтва Осадча О.М., вчитель хореографії  Буйницька О.А. Були запрошені   журналіст, поет Мандрика Віктор Іванович, працівник музею Магда О.М.

«Перформанс або перфоманс», з англійської  – виставаспектакль, від perform) — одна з форм акціоністського мистецтва, де твором вважають дії автора, за якими глядачі спостерігають у режимі реального часу.

У деякому сенсі може вважатися продовженням стародавніх традицій народного театру і вистав, а в Україні — скоморохів, ряджених і юродивих старої православної, а потім і середньовічної козацької Русі.

Започаткований у XX ст. Виявляється не тільки у театральних постановках, але і в літературі, візуальній та музичній сферах.

В основі перформансу лежить уявлення про творчість, як спосіб життя.

Людина, яка творить дійство, називається перфомер.

Отже,  завдання заходу  - показати обличчя поета і зробити його діючим суб’єктом , презентувати поетичне слово з уст самого автора і оживити його за допомогою виражальних засобів: танцю, музики, малюнка.

А обличчям нашого заходу  став місцевий поет, письменник, журналіст, автор книг: «Барвінківські передзвони», «Барвінкова моя сторона», «Григорій Данилевський: життя і творчість, « Кличуть далі Барвінкові»  та інших -  Мандрика Віктор Іванович.

Назва  перфомансу   «Три кольори» відобразила  три теми і частини дійства, які змінювали одна одну.

Чорний колір  – це біль, втрата, відчай, смерть, війна…

Червоний - пристрасть, кохання, вихор сильних почуттів, інтимність переживань.

Душа, Бог, Вічність і чистота – такі асоціації відображає білий колір.