Обережно, ожеледиця!

15 січ. 2016

Обережно, ожеледиця!

1. Взимку діти часто травмуються під час ожеледиці, при катанні з гірки на санчатах, лижах, ковзанах. Небезпечне місце може бути прикрите снігом, тому не завжди під ним можна помітити лід.  В основному це може бути травмування колін, плечей, голів, розриви зв’язок, переломи кінцівок, рани обличчя, вивихи тощо.

2.  Передусім підготуйте своє взуття: підошву натріть наждачним папером, щоб поверхня була шероховатою. Ходіть повільно, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільними. При втраті рівноваги швидко присядьте – це допоможе втриматися на ногах. Не тримайте руки в кишенях – так можливість падіння зростає. До того ж є можливість отримати набагато важчі травми, особливо переломи.

3. Не перебігайте дорогу під час ожеледиці. Пам’ятайте, що взимку на слизькій дорозі значно зростає тормозний шляш автомобіля, тож впавши перед машиною, яка рухається, людина отримує, як мінімум, важку травму, а може і загинути.

4.  Значну небезпеку являють собою бурульки.  Тримайтеся подалі від будинків - ближче до середини тротуару, тоді падаюча з даху бурулька не впаде вам на голову.  Найбільш небезпечні бурульки під час відлиги при таненні снігу.

5.  Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкріті льодом та снігом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що збільшує ризик травми.  І ще. Не ходіть по самому краю проїжжої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти і вислизнути прямо під колеса.

6.  Якщо ви впали і не відразу, а через деякий час, почали відчувати головний біль чи нудоту, а, можливо, помітили утворення пухлини негайно зверніться до лікарні, інакше можуть виникнути ускладнення.