ПОРАДИ ПРО ВСЕ

Постійно пам’ятай про те, що учень, який сидить у класі перед тобою, – особистість, яку ти повинен навчати.

Визнач для себе кілька важливих моментів, а потім неухильно їх виконуй:

- починай урок завжди вчасно;

- завжди будь готовим до уроку, чого б це тобі не коштувало;

- приходь у клас хоча б за 15 хвилин до дзвінка, щоб устигнути перевірити стан кабінету, готовність дошки, учнів; зробити записи в журналі; відповісти на можливі запитання учнів; самому щось сказати та інше;

- обов’язково записуй на дошці тему уроку й домашнє завдання, простеж, щоб усі учні записали його в щоденники.

Вчися розподіляти увагу, щоб на будь-якому етапі уроку утримувати в полі зору весь клас, устигнути запитати учня, якщо він відволікається або розмірковує про своє.

Не зневажай записами на дошці, навіть простенькими кресленнями, малюнками, тому що учень,  яким би неуважним він не був, обов’язково перепише з дошки в зошит.

У будь-який спосіб домагайся уваги учнів на уроці:

- цікавим поясненням, досвідом, запитанням (працює мимовільна увага);

- коментуванням розв’язування завдання з місця, без запису на дошці;

- уміло застосовуй на уроці слово “Увага!”, але не зловживай ним.

Учням потрібно обов’язково спочатку сказати, яку важливу роль на уроці відіграє це слово: якщо вчитель вимовив: “Увага!” – отже, учень повинен зосередити увагу на вчителеві, чим би він не займався до цього.

Не бійся вчитися у своїх колег та учнів, не семінарах та курсах, за книгами і журналами Не жалій себе!

Відвідуй уроки своїх колег, особливо в тих класах, де справи найгірші. Ти знайдеш відповіді на багато питань, що турбують тебе.

Візьми собі за правило: до підготовки кожного уроку ставитися творчо, вносити в кожний родзинку. Не так уже це й важко,варто тільки виявити бажання. Психологічні дослідження свідчать, що причаровувати серця можуть тільки ті вчителі, які працюють творчо й із захопленням. Творчість учителя повинна бути постійною, щоденною, невичерпною. І це не подвиг, а норма педагогічної праці.

Докладно розроби конспекти одного або кількох уроків. Нехай вони відрізнятимуться від звичайних: формою уроку, методами, насиченістю, цікавою інформацією, дослідами тощо.

Не жалкуй часу на написання гарного докладного конспекту уроку: у майбутньому заощадиш багато часу.

Працюючи над конспектом, використай свої позначення. Наприклад, червоним кольором записуй тему уроку, питання до учнів; зеленим – записи за дослідами і демонстраціями; умовними позначками – те, що необхідно продиктувати учням, що зафіксувати на дошці, та інше.

Запам’ятай: “Обіцяв – зроби!”

Готуючись до уроку, краще розв’язувати завдання на окремих картках, причому завдання з одного задачника – на картках одного кольору, з підручника – на картках інших кольорів. Так створиться гарна картотека – розв’язник. Це дуже зручно.

Обов’язково виписуй методичні журнали й газети, і відразу почни вести картотеку статей.
Готуючись до кожного уроку, визнач мінімальний набір найголовніших запитань і понять, тримай їх у полі зору учнів весь урок. Аналогічно в кожній темі визнач основні поняття й багаторазово їх повторюй протягом усієї теми.

Використай на уроках принцип Ходжі Насреддіна: “Нехай ті, які знають, розкажуть тим, які не знають”.